ABB Brand Switch Disconnector Model SDB204/63
Availability: In Stock
The Ultimate Solution for Reliable Power Control
Technical Specifications
  • Rated Voltage (Ur): 415 V (Minimum 12 V)
  • Operational Voltage: Maximum 436 V AC, Minimum 12 V AC
  • Rated Current (In): 63 A
  • Rated Impulse Withstand Voltage (Uimp): 4 kV (up to 6.2 kV at Sea Level)
  • Rated Conditional Short-Circuit Current (Inc): 10 kA
  • Power Loss per Pole: 5.03 W under rated operating conditions